Ömer Turan Kimdir?

Ömer Usta 1976 Yılında Adıyaman’ın Sincik ilçesinde doğmuştur.Çocukluk yıllarını Sincik’de geçiren Ömer Usta 1990 yılında İstanbul’a taşınmıştır.14 Yaşında bir kebapçıda bulaşıkçı olarak çalışmaya başlayarak iş hayatına atılmıştır.1990-1996 Yılları arasında tepside çiğ köfte satışı, kebap ustası yardımcılığı ve kebap ustalığı yapıp, akabinde vatani görevini ifa etmek için askere gitmiştir.1998 yılında askerden dönen Ömer Usta kebap ustası olarak çalışmaya devam etmiştir.

Çiğ Köfteci Ömer Usta

2000 Yılında ilk işletmesini açmış, 2001 ekonomik krizinde işletmesini kapatmak durumunda kalmıştır. 2001-2004 yılları arasında kebap ustalığı yapan Ömer Usta, 2004 yılında seyyar arabayla Zeytinburnu Seyit Nizam semtinde çiğ köfte satmaya başlamıştır. 2005 Yılı Haziran ayında Zeytinburnu’nda Çiğköfteci Ömer Usta adıyla ilk çiğ köfte işletmesini açmıştır.

Ömer Usta, Zeytinburnu’nda oluşturduğu yeni işletmesinde el yoğurması ile çiğköfte sektörüne yeni soluk getirmiştir. Artık çiğköfte severler el yoğurması lezzeti ile çiğköfte dükkânında buluşuyorlar.

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No posts found.

Make sure this account has posts available on instagram.com.